„Warto słuchać innych” – wywiad z hodowcą bydła

18 października 2016

 

– Warto korzystać z dobrych rad. Dlatego cenię sobie współpracę z BIOFEED – mówi hodowca bydła Andrzej Klobuszeński. Pan Andrzej uprawia 48 hektarów w bardzo malowniczej okolicy na Mazurach. Gospodarstwo przejął po rodzicach. Hoduje około 50 sztuk bydła.

Skąd dowiedział się Pan o produktach firmy Biofeed?

Firmę polecił mi znajomy. Był bardzo zadowolony ze współpracy z doradcą, który dobrze ustawił mu porcje dodatków. Bardzo szybko zauważył poprawę parametrów. Rekomendacja sąsiada to najlepsza reklama więc też postanowiłem się skontaktować z Biofeedem.

Od razu zaufał Pan doradcy?

Jestem bardzo otwarty na nową wiedzę. Pracuję na roli od dawna, dużo już wiem. Mam jednak świadomość, że inni mogą wiedzieć więcej. Całe życie trzeba się uczyć. Dlatego chętnie spotkałem się z doradcą firmy Biofeed, który przygotował główne założenia dla mojej hodowli. Od razu okazały się one skuteczne.

 

Andrzej Klobuszeński i doradca Biofeed Wojciech Farmus

Andrzej Klobuszeński i doradca Biofeed Wojciech Farmus

 

Z jakich produktów Biofeed Pan korzysta?

Jeśli chodzi o paszę to bazuję na własnym zbożu. Z Biofeedu zamawiam koncentrat białkowy Uniplus 45, ekspandowaną śrutę rzepakową o zawartości 40% białka, czasem zamawiam też witaminy. Ostatnio zacząłem używać preparatu Bio-Myco.

Jak efekty?

Jest różnica między produktami BioFeed, a konkurencji.  Widać to po wynikach. Bardzo duża różnica jest w podejściu do klienta. W mojej ocenie duże koncerny nie są tak skupione na kontakcie z hodowcą. W Biofeedzie zawsze mogę liczyć na mojego doradcę. Wojtek Farmus, który obsługuje ten rejon jest w stałym kontakcie ze mną. Nie muszę na niego czekać, wydzwaniać, on sam interesuje się moim stadem i służy wiedzą. W wielkich firmach nie zawsze tak to działało.

Poza pracą w gospodarstwie ma Pan czas na hobby?

Wolnego czasu na wsi jest niewiele. Wszystko skupia się na pracy w obejściu, staram się aby teren wokół domu był zadbany. Mieszkam w ładnej okolicy, więc należy dbać o swoje miejsce życia. Jeśli już mam wolne chwile to spędzam je z rodziną. Staramy się regularnie wyjeżdżać do kina, do teatru lalek. Szkoda tylko, że tych wolnych chwil jest tak mało.

 

Andrzej Klobuszeński przy pracy

Andrzej Klobuszeński przy pracy

BIOFEED