BioFeed i Mifarm edukują

19 września 2019

Jak zwiększyć plon kukurydzy? Jak lepiej wykorzystać ją w żywieniu bydła? Między innymi o tym mówiliśmy na spotkaniu polowym zorganizowanym przez naszego dystrybutora – firmę Mifarm.

 

W ostatnią niedzielę spotkaliśmy się w gospodarstwie Pauliny i Marka Zglec w Starym Kozłowie gmina Somianka (powiat wyszkowski). Okolicznych hodowców zaprosiła tam firma Mifarm – dystrybutor środków do produkcji rolniczej z Wyszkowa. Rolnicy mieli okazję zobaczyć zbiór kukurydzy z eksperymentalnego pola, porównać plon przy różnych odmianach i metodach siewu. Była to też okazja do spotkania z doradcami żywieniowymi BioFeed. Adam Korzeniewski i Łukasz Kobyliński mówili o sposobach na skuteczne wykorzystanie kukurydzy w żywieniu bydła. Zaprezentowali też nowe produkty z oferty BioFeed – TMR Grass i TMR Corn dla hodowców, którzy mają niedobory pasz objętościowych. Na spotkaniu odbył się pokaz pracy mobilnego młyna do kukurydzy, który bezpośrednio na polu śrutuje zebrane ziarno, pakując je w worki. Urządzenie zbudował Pan Marek Zglec – rolnik, hodowca i kontruktor.

Organizatorem spotkania był właściciel firmy Mifarm Pan Michał Wiech, który od wielu lat propaguje wśród swoich klientów wiedzę dotyczącą nowoczesnego rolnictwa. W jego firmie przy ulicy Zakolejowej w Wyszkowie znajdziecie pełną ofertę produktów BioFeed do żywienia zwierząt gospodarskich i domowych.