BioFeed wspiera schronisko w Pasłęku

25 kwietnia 2019

Ponad pół tony karmy dla psów i kotów trafiło do schroniska w Pasłęku. To prezent od BioFeed dla stowarzyszenia, które opiekuje się bezdomnymi zwierzętami.

Schronisko Psi Raj w Pasłęku prowadzone jest przez „Warmińsko-mazurskie stowarzyszenie obrońców praw zwierząt im. Św. Franciszka z Asyżu”. Trafiają tam koty i psy z wielu miejscowości, które nie mają własnego domu lub są źle traktowane przez swoich właścicieli. W schronisku dostają opiekę weterynaryjną oraz szansę na znalezienie nowego domu. Zwierzęta są regularnie wyprowadzane na spacery przez wolontariuszy i pracowników schroniska oraz przyzwyczajane do życia z człowiekiem. Te, które przeszły traumę, na nowo uczą się zaufania do ludzi. Schronisko może pochwalić się wieloma udanymi adopcjami.

Pasłęk koło Elbląga to kolejna lokalizacja na mapie wytwórni BioFeed. Powstają tam między innymi produkty dla gołębi pocztowych. W Pasłęku będzie budowany również ośrodek badawczo-rozwojowy BioFeed, w którym będą prowadzone prace nad nowoczesnym żywieniem zwierząt.

Zobacz krótki film z przekazania karmy.