Produkty BioFeed w hodowli trzody

19 czerwca 2019

                        Jak sprawdzają się produkty BioFeed w hodowli trzody? Zapytaliśmy o to Pana Jerzego, który z synem Patrykiem prowadzi gospodarstwo rolne w Szczepankowie koło Lubawy.

 

Rodzinne gospodarstwo nastawione jest na hodowlę trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. W tej chwili stan wynosi 160 loch, docelowo ma to być 180 loch. Ferma prowadzona jest starannie z dbałością o zdrowotność stada i wyniki w nim uzyskane. Wszystkie parametry są monitorowane na bieżąco (rozród, przyrost, spożycie). W ostatnich latach ferma została całkowicie zmodernizowana i powiększona. Zwierzęta utrzymywane są w systemie bezściołowym z zachowaniem najwyższych warunków zoohigienicznych. Pan Jerzy jest członkiem lokalnej  SPÓŁDZIELNI PRODUCENTÓW TRZODY “LUB-TUCZ”. To w spółdzielni zaopatruje się w większość surowców i artykułów do produkcji pasz.

Żywienie opiera się głównie na produktach BioFeed, czyli koncentratach, witaminerach i dodatkach mieszanych ze zbożami z własnej uprawy oraz kupowanymi z zewnątrz. Prosięta od pierwszych dni życia zostają dokarmiane preparatem do treningu enzymatycznego BoboFeed – który jest bardzo chętnie pobierany. W okresie około odsadzeniowym pasza przygotowywana jest w oparciu o specjalistyczne mieszanki witaminowe JB 1754 z dodatkiem wysoko strawnych białek, tłuszczy, zbóż ekspandowanych  oraz mleka dla prosiąt (Piglet Milk). Na tego typu mieszance w hodowli uzyskuje się w 4 tygodniu wysoką wagę odsadzeniową  powyżej 9 kilogramów.

W ostatnim czasie sprawdziliśmy tempo wzrostu w sektorze odchowalni prosiąt, który wyszedł 670 gr. od odsadzenia do 28 kg masy ciała. Tak rozpędzone  prosiaki bez problemu dają sobie radę na tuczarni osiągając średnie dobowe przyrosty ok 1 kg i mięsność 58-60 % – tłumaczy Pan Patryk

Jak dodaje Pan Jerzy – Odkąd współpracujemy z Biofeed wyniki w hodowli się bardzo poprawiły i ciągle poprawiają. Mamy dobry kontakt z doradcą żywieniowym, z którym na bieżąco monitorujemy parametry pasz i zbóż, układając przy tym indywidualne receptury dostosowane do potrzeb gospodarstwa. Wiemy, że bez tego nie osiągnęlibyśmy dobrych wyników.  Nie wyobrażam sobie skutecznego rozwoju bez dobrego serwisu.

Kluczem do sukcesu może być też pełne zaangażowanie i traktowanie hodowli jak swojej pasji, a nie pracy. Wszystkich, którzy chcieliby zacząć stosować produkty BioFeed w hodowli trzody zapraszamy do kontaktu.

 

Pan Jerzy, Pan Patryk i Bella 😉