Cielęta – program odchowu Biofeed

21 listopada 2018

Co dawać cielakom? Czym zastąpić mleko? Kiedy dawać TMR? To pytania, które często zadają sobie hodowcy. Współpracując z doradcą BioFeed można uniknąć błędów i zapewnić sobie sukces w odchowie cieląt.

 

Przejście z mleka na pokarm stały to bardzo trudny moment w żywieniu cieląt. Program odchowu BioFeed pomaga uniknąć najczęstszych problemów żywieniowych. Dzięki właściwemu doborowi składników pasz oraz ich strukturze, młode organizmy otrzymują to co jest dla nich niezbędne na każdym etapie wzrostu. BioFeed posiada w swojej ofercie nowość – Calf TMR. To wyjątkowa strukturalna pasza dla cieląt. Znajdująca się w niej cięta słoma jest doskonałym stymulatorem żwacza i wspiera jego poprawny rozwój. Zapakowany w worek gotowy produkt pozwala uniknąć błędów w zadawaniu i doskonale ułatwia pracę w gospodarstwie. Nasza oferta to także Calf Grains, który może być stosowany u cieląt już od 5 dnia życia. Słodka serwatka w jego składzie skraca okres odpajania mlekiem. Wszystkie nasze produkty dla cieląt zostały opisane poniżej. Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się z naszym doradcą.

 

Nasze startery:

Calf Grains – dla cieląt od 5 dnia do 2 miesiąca życia
Calf Grains o wybitnie smakowita pasza, która poprzez zastosowanie słodkiej serwatki skraca okres odpojenia cieląt mlekiem. C.G. nie zawiera w swoim składzie DDGS oraz śruty słonecznikowej co zwiększa jego smakowitość i maksymalizuje przyrosty cieląt. Dodatkowo zawiera marchewkę, chleb świętojański, oraz płatkowaną kukurydzę które wspierają rozwój młodego cielęcia.

 

Calf TMR – dla cieląt od 2 do 5 miesiąca życia
Calf TMR  jest pierwszym w pełni strukturalnym starterem w Biofeed! C.TMR eliminuje wahania w pobraniu paszy objętościowej i treściwej. Zawiera susz z lucerny i chleb świętojański stymulujące szybszy rozwój młodego układu pokarmowego. C. TMR zapewnia wysokie i stabilne przyrosty dobowe cieląt, przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wygody w odchowie cieląt.

Calf Starter granulat – dla cieląt od 5 do 90 dnia życia
Calf Starter Granulat jest przeznaczony do intensywnego odchowu cieląt. Charakteryzuje się optymalną kompozycją składników pokarmowych co skutecznie przygotowuje zwierzęta do wykorzystania pasz objętościowych. Calf Starter granulat zawiera żywe kultury drożdży, które zwiększają efektywność żywienia.

Calf starter Koncentrat granulat – dla cieląt od 5 do 90 dnia życia
Calf starter Koncentrat granulat jest idealny do przygotowywania paszy w oparciu o własne komponenty zbożowe, ponieważ jest zbilansowany na najlepszych surowcach białkowych uzupełnionych surowcami mlecznymi. C.S.K. zawiera ekspandowane zboża które zwiększają wartość i przyswajalność paszy oraz strawność skrobi.

Cielak – dla cieląt od 5 do 90 dnia życia
Starter Cielak charakteryzuje się wysoką smakowitością, co pozwala szybka przyzwyczaić cielęta do pobierania pasz. Cielak zapewnia powtarzalne przyrosty a dodatek serwatki, witamin i minerałów gwarantuje witalność cieląt.

 

Czym wyróżniają się startery w Biofeed?

1. Nie zawierają DDGS i śruty słonecznikowej, które zmniejszają pobranie pasz starterowych
2. Zawierają innowacyjne rozwiązania stymulujące szybsze pobranie
3. Starannie zbilansowane receptury gwarantują bezpieczeństwo stosowania i pewność dobrych wyników w odchowie cieląt
4. Są wysoce smakowite i chętnie pobierane co zawdzięczają niepowtarzalnemu składowi