Hodowca BioFeed w finale konkursu KRUS

29 lipca 2019

Trwa kolejna edycja konkursu KRUS “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Z 1153 zgłoszonych gospodarstw, do etapu centralnego przeszło 16 laureatów etapów wojewódzkich. Wśród nich są Państwo Kamińscy z Malinowa pod Działdowem, którzy wygrali eliminacje w województwie warmińsko-mazurskim.

Pan Leszek Kamiński prowadzi gospodarstwo z żoną Beatą i synem Rafałem. Hodują krowy mleczne, w żywieniu bydła stosują produkty BioFeed. Jak podkreślają Państwo Kamińscy, od zawsze lubili w gospodarstwie utrzymywać czystość, oraz zwracać uwagę na detale związane z bezpieczeństwem. Regularnie serwisowane i wyposażone maszyny, oznakowane przejścia, hodowla wolnostanowiskowa z bezpiecznym odgrodzeniem zwierząt – to rzuca się w oczy po odwiedzeniu gospodarstwa w Malinowie koło Działdowa. Mimo utrzymywania licznego stada obora i obejście są czyste i schludne, a w wolnych chwilach hodowcy mogą odpocząć w pięknie utrzymanym ogrodzie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z gospodarstwa:

W wakacje trwa etap centralny konkursu. Komisja złożona z przedstawicieli KRUS,  Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowej Inspekcji Pracy, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz patronów medialnych odwiedza gospodarstwa wyłonione w wojewódzkich eliminacjach. Zwycięzcę tegorocznej edycji poznamy we wrześniu na Agro Show w Bednarach.