Premiery 2019 – już za nami!

03 kwietnia 2019

 Pierwsza konferencja hodowców bydła Premiery 2019 już za nami. Kilkudziesięciu hodowców spotkało się w Głęboczku w woj. kujawsko-pomorskim, aby wysłuchać wykładów o nowoczesnej hodowli i prowadzeniu gospodarstwa.

Spotkanie Premiery 2019 zorganizował BioFeed wraz z parnerami: AdiFeed, Kemin i Zinpro. W konferencji wzięło udział kilkudziesięciu czołowych hodowców bydła mlecznego, którzy współpracują z naszą firmą. Na spotkaniu mogli między innymi posłuchać wykładu lekarza weterynarii Dominika Rucińskiego na temat bezpiecznego odchowu cieląt. Dominik Ruciński zwrócił uwagę na profilaktykę i postępowanie z cielęciem w pierwszych dniach i tygodniach odchowu. Kolejny wykład dotyczący hodowli wygłosił dr Huw McConochie z Aberystwyth University, w Walii. Opowiadając o żywieniu bydła paszami strukturalnymi stwierdził iż jest to wyjątkowo wydajna i bezpieczna metoda. Hodowcy mieli okazję do wymiany swoich doświadczeń ze stosowania TMRu dla cieląt z oferty BioFeed czyli produktu Calf TMR. Wszyscy zgodnie przyznali iż przejście na paszę strukturalną w żywieniu cieląt pozytywnie wpływa na ich zdrowotność i przyrosty.

Nowością, rzadko spotykaną na konferencjach branży agro był wykład adwokat Katarzyny Wojarskiej-Aleksiejuk i radcy prawnego Piotra Aleksiejuka dotyczący bezpiecznej sukcesji w firmie i gospodarstwie rolnym. Hodowcy dowiedzieli się jak ważne jest zabezpieczenie rodziny na wypadek nagłych zdarzeń losowych i jak poważne konsekwencje w działalności firmy lub gospodarstwa może mieć niespodziewana śmierć właściciela. Przedstawiciele kancelarii prawnej omówili możliwe rozwiązania, które warto zastosować na wypadek nagłych zdarzeń losowych, tak by nie spowodowały one bankructwa lub konfliktów rodzinnych. Dobór takiej tematyki to efekt kompleksowego podejścia firmy BioFeed do doradztwa. Zależy nam aby pomagać klientom w każdym aspekcie prowadzenia gospodarstwa.

Konferencja zakończyła się wieczorną galą, na której najlepsi hodowcy dostali nagrody i wyróżnienia. Kapituła złożona z pracowników BioFeed oraz partnerów konferencji przyznała Diamentowy Laur – czyli najwyższą nagrodę Krzysztofowi i Zbigniewowi Szablakom, którzy prowadzą gospodarstwo w województwie Warmńsko-Mazurskim. Atrakcją wieczornej gali był występ pary akrobatów Delfina i Bartek. Zwycięzcy programu MamTalent zachwycili uczestników konferencji swoim pokazem artystycznym.