Sześć lat “Biegu na sześć łap”!

24 lutego 2019

Już od sześciu lat miłośnicy zwierząt mogą biegać i spacerować z psami ze schronisk. Przyjacielem świętującej kolejną rocznicę akcji “Bieg na sześć łap” jest BioFeed.

 

Co to jest „Bieg na sześć łap”? Chodzi o spacery lub bieganie w towarzystwie psów ze schroniska. Wszystko zaczęło się w lutym 2013 roku w Olsztynie. Przez lata do akcji włączyło się 35 schronisk w całej Polsce! Wśród biegaczy są zarówno aktywni sportowcy jak i osoby, które chcą przyjemnie spędzić czas i pomóc zwierzakom. Dla psów ze schronisk to okazja do ruchu i poznania otoczenia innego niż kojec. Ważne jest to, że wiele ze zwierząt dzięki akcji znalazło nowych opiekunów. Psy, które wolontariusze zabierają na spacer łatwiej się socjalizują, nabierają zaufania do człowieka. Wiele razy biegacze zauroczeni psem zabierali go do domu, lub znajdowali adopcyjną rodzinę wśród swoich znajomych. Akcja pomaga zarówno ludziom jak i zwierzętom. Psy towarzyszą dzieciom ze szpitali psychiatrycznych oraz seniorom, a rodzice którzy myślą o wzięciu czworonoga pod swój dach najpierw mogą nauczyć swoje dzieci odpowiedzialności i systematyczności na spacerach w schronisku.

W niedzielę w olsztyńskim schronisku na urodzinach akcji pojawiły się prawdziwe tłumy. Wszystkie psy, które zostały zakwalifikowane przez pracowników schroniska do spacerów i biegów miały okazję opuścić kojec. Ludzie czekający na swojego czworonoga stali w długiej kolejce. Były tort, przekąski, a każdy pies dostał od BioFeed smaczny upominek.

Od ponad roku BioFeed wspiera imprezy w Olsztynie fundując dyplomy i karmę dla uczestników biegu. Otrzymaliśmy za to tytuł „PSYjaciela akcji”. Zachęcamy Was do wprowadzania “Biegu…” w waszych lokalnych schroniskach!