Żywienie i rozród bydła – szkolenie BIOFEED

22 stycznia 2018

Jak żywić bydło opasowe? Co wpływa na rozród zwierząt? Wykładów na ten temat mogli wysłuchać klienci BIOFEED na spotkaniu w powiecie radziejowskim.


Spotkanie zorganizował producent pasz BIOFEED wraz z lokalnym dealerem – firmą MatPasz Grzelak. Jak mówi właściciel firmy Mateusz Grzelak rozród zwierząt i tematyka żywienia bydła opasowego często przewijają się w pytaniach od klientów. Na spotkanie przybyło wielu hodowców bydła.

Doradca żywieniowy i kierownik rejonu BIOFEED Wojciech Błaszyk zaprezentował wykład na temat żywienia bydła opasowego. Hodowcy mogli poznać zależności między systemami utrzymania i żywienia, a wynikami w hodowli. Hodowcy poznali kilka modeli żywienia w poszczególnych grupach produkcyjnych.

Łukasz Wodzyński, który pracuje jako doradca żywieniowy BIOFEED na Kujawach wygłosił wykład na temat czynników wpływających na parametry rozrodu. Rolnicy mogli się dowiedzieć jak ważne jest prawidłowe żywienie i zarządzanie stadem. Następnie była mowa o krzywej laktacji produkcji mleka i kondycji zwierząt w poszczególnych jej etapach. Hodowcy krów poznali też ofertę produktów BIOFEED. Jako producent pasz dla krów oferujemy korektory białkowe, preparaty witaminowe i pasze pełnoporcjowe NON GMO.

Na końcu prezentacji odbył się konkurs pt. „Warto słuchać”. Gdzie hodowcy otrzymali nagrody rzeczowe za odpowiedzi na pytania dotyczące tematyki rozrodu bydła i żywienia opasów.

 

Łukasz Wodzyński z BIOFEED oraz Mateusz Grzelak i Marcin Lorenc z firmy MatPasz