W Olivia Star w Gdańsku odbyła się 24. gala Pomorskiej Nagrody „Gryfa Gospodarczego 2023”, na której najlepsi przedsiębiorcy z Pomorza odebrali prestiżowe statuetki. A ta nagroda jest szczególna. Nie można jej kupić, nie można się na nią „zapisać”, trzeba na nią zapracować.

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy to najbardziej prestiżowa i najstarsza nagroda gospodarcza w województwie pomorskim. Konkurs organizowany jest nieprzerwanie od 2000 roku, a celem inicjatywy jest promocja przedsiębiorczości oraz docenienie najlepszych pomorskich firm. Udział w konkursie jest bezpłatny. Tytuł laureata i wyróżnienie otrzymują najlepiej rozwijające się, innowacyjne firmy oraz gminy. Organizatorem konkursu jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości i odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.

Finaliści wyłonieni zostali przez komisję konkursową spośród 116 przedsiębiorców, którzy zgłosili się do konkursu. Konkurs jest organizowany nieprzerwanie od 2000 r., a statuetka „Gryfa” stała się jedną z najbardziej cenionych regionalnych nagród gospodarczych, przyznawaną przez organizacje gospodarcze reprezentowane w Pomorskiej Radzie Przedsiębiorczości. Partnerem merytorycznym konkursu jest jedna z wiodących na świecie firm doradczych PwC, która przygotowywała rekomendacje dla komisji konkursowej.

W kategorii „Lider innowacji – podkategoria średnie i duże przedsiębiorstwo” najwięcej głosów jury otrzymała firma Learnetic z Gdańska. Wyróżnienia otrzymały firmy Biofeed z Rajkowy i Ekoinbud z Gdańska.